(91)3863113 - w sezonie     519792739 - poza sezonem    ul. Wojska Polskiego 9, 72-351 Pogorzelica

Pogorzelica – mała miejscowość zlokalizowana na Pomorzu Zachodnim niedaleko Niechorza, Rewala oraz Mrzeżyna. Jest położona bezpośrednio nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Plaże są piaszczyste, wydmy łagodne, natomiast wzdłuż wybrzeża rozciągają się kilometrami lasy sosnowe.

W centrum miejscowości znajduje się sporo lokali gastronomicznych. Niewątpliwym atutem miasteczka jest cicha i spokojna okolica. Pogorzelica jest miejscem, gdzie można wypocząć, bez zgiełku i hałasu dużych miast.

Zachęcamy do przejażdżki koleją wąskotorową. Funkcjonuje połączenie z Pogorzelicy do Trzęsacza. Można zwiedzić ruiny kościoła, a po drodze również Niechorze i Rewal, gdzie znajduje się wiele atrakcji turystycznych: Latarnia Morska, Motylarnia, Oceanarium, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Park miniatur Latarnii Morskich, Papugarnia.

W Pogorzelicy działa również park linowy dla dzieci, a od kilku lat także siłownia na świeżym powietrzu oraz rozbudowany miejski plac zabaw. Zachęcamy Gości do odwiedzin Sandra SPA w Pogorzelicy, gdzie funkcjonuje największy na Pomorzu Aquapark oraz kręgielnia